21 marca rozpocznie się kalendarzowa wiosna. Nareszcie po trzech miesiącach zimy, przyjdzie  upragniona wiosna wraz z ciepłym wiatrem, deszczem, zapachem kwiatów i budzącej się do życia przyrody.
Wychowankowie I grupy świetlicowej  z radością wykonywali różne zadania na powitanie Pani Wiosny, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku.
Podczas zajęć edukacyjno – wychowawczych dzieci omawiały wspólnie z wychowawczynią świetlicy zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki związane z tą tematyką.
W trakcie zajęć została przedstawiona  uczniom wiosenna roślinność – zdjęcia wybranych kwiatów, krzewów i drzew. Wychowankowie świetlicy zapoznali się również z ptakami przylatującymi do Polski na wiosnę – obejrzeli zdjęcia najpopularniejszych gatunków: bociana, czajki, dudka, jaskółki, kukułki, skowronka, słowika, szpaka i żurawia oraz wysłuchali wydawanych przez nie odgłosów. Dzieci aktywnie dzieliły się swoją wiedzą z zakresu znajomości przyrody.
W czasie zajęć plastyczno – technicznych dzieci bardzo chętnie wykonały pracę tematycznie związaną z wiosną, duży portret  Pani Wiosny, w wielobarwnej kwiatowej sukni.

H. Nowicka

Galeria zdjęć