Dnia 22.04.2024 we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów, pamiątkowych medali i dyplomów laureatom konkursu “zDolny Ślązak” w roku szkolnym 2023/2024. W uroczystości wzięła udział także nasza uczennica – Urszula Gruszka, która w tej edycji uzyskała tytuł LAUREATKI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązak. Certyfikaty wręczała p. Ewa Skrzywanek – Dolnośląski Kurator Oświaty. Konkurs jest wieloetapowy. Rozpoczyna go etap szkolny w październiku każdego roku szkolnego, następnie uczniowie rywalizują w etapach powiatowych, kończy go etap wojewódzki we Wrocławiu. Ula to uczennica klasy VIII b, nauczycielem uczącym języka polskiego jest p. Krystyna Kowalska. GRATULUJEMY SUKCESU!

K. Kowalska