W związku z ogłoszeniem roku 2024 rokiem Czesława Miłosza oraz setną rocznicą przyznania Nagrody Nobla Władysławowi Reymontowi Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich w Głogowie zorganizowała konkurs. W tym roku konkurs poświęcony był twórczości Czesława Miłosza i Władysława Reymonta. Przeprowadzono go w dwóch kategoriach:

I – recytatorska – przedmiotem konkursu była recytacja dowolnego utworu Czesława Miłosza
II- plastyczna – przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej “Cztery pory roku w pejzażu wiejskim”, inspirowane powieścią “Chłopi” W. Reymonta, ukazujące min. chaty kryte strzechą w letniej, ciepłej zieleni albo chłodnej zimowej bieli, wiosenne i jesienne prace polowe czy szeroko rozumiane obrzędy związane z porami roku.

Ogłoszenie wyników, podsumowanie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 19.04.2024 r. W kategorii recytatorskiej wyróżnienie otrzymała uczennica kl. VIIIb – Urszula Gruszka, w kategorii plastycznej I- miejsce otrzymała Weronika Drozd z klasy VIIB, II miejsce zajęła Hanna Mróz – uczennica kl. VIc.  Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Hałkiewicz z klasy VIB. Do konkursu uczennice przygotowały Panie:  Krystyna Kowalska – nauczycielka j. polskiego i Agnieszka Czechowska – nauczycielka plastyki UCZENNICOM GRATULUJEMY SUKCESU!

K. Kowalska, A. Czechowska

więcej zdjęć