WALENTYNKI to szczególny dzień. Dzień, w którym wszyscy możemy okazywać sobie nawzajem wyrazy sympatii i miłości. Dla uczniów z klasy 1b była to wyśmienita okazja do rozmów o znaczeniu przyjaźni i miłości. Dzieci wspaniale poradziły sobie z zadaniem kodowania. Oczywiście nie mogło być inaczej, odkodowanym rysunkiem okazało się SERCE. Uśmiech na twarzy wywołała słodka niespodzianka – lizaki serduszka. Chętni uczniowie pozowali do zdjęć w walentynkowej ramce.
Dnia 18 lutego postanowiliśmy nadal świętować na zajęciach SENSOPLASTYKI®.  Współorganizatorką zajęć była p. Agnieszka Kuberska, nauczycielka chemii w naszej szkole. Były to wyjątkowe zajęcia pełne różu i czerwieni oraz wielu faktur i struktur, podczas których dzieci bawiły się  przy użyciu różnych produktów: ryżu, kaszy, galaretek, kisieli. Poznały w ten sposób różne konsystencje oraz bawiły się różnymi zmysłami. Plastyka sensoryczna to mnogość faktur, tekstur, smaków oraz cała paleta barw. Wszystkiego można dotknąć, spróbować łączyć, a dodatkowym plusem jest fakt, że sensoplastyka opiera się na wykorzystaniu technik arteterapeutycznych – działania sensoplastyczne sprzyjają relaksacji. Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.

A. Urbaniak