Uczniowie klasy 3a realizują III moduł. W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi wspólnie oglądnęliśmy film edukacyjny wyjaśniający, kiedy i dlaczego obchodzimy Światowy Dzień Ziemi! Materiał wskazywał sposoby troski o najbliższe środowisko naturalne i kształtował postawy proekologiczne. Ukazywał, jak w prosty sposób oszczędzać wodę, energię oraz dbać o czyste powietrze. Objaśniał, czym są odpady i na czym polega ich segregacja oraz recykling. Prezentował czas rozkładu odpadów oraz przykłady ponownego ich wykorzystania. Wyjaśniał, jakie rodzaje śmieci należy wrzucać do kontenera na szkło, papier, plastik i metal oraz odpady biodegradowalne. Pokazywał też gdzie powinno wrzucać się zużyty sprzęt elektroniczny, żarówki, baterie oraz opakowania po lekach.
Uczniowie wspólnie przygotowali HASŁO EKOLOGICZNE.

  A. Urbaniak