W maju został rozstrzygnięty międzyszkolny Konkurs Dekoratorski „Wiosenne wrota”, którego organizatorkami były nauczycielki świetlicy szkolnej. Celem konkursu było:

• rozbudzenie kreatywności wśród uczniów,
  • kształtowanie wyobraźni plastycznej uczniów poprzez tworzenie dekoracji wiosennej,
  • rozwijanie umiejętności pracy w zespole,
  • poznawanie i umiejętność wykorzystania różnorodnych technik w pracach plastycznych.

Konkurs polegał na najbardziej pomysłowym przystrojeniu drzwi świetlicowych w klimacie wiosennym. Na konkurs wpłynęło 5 ciekawych, pomysłowych i twórczych prac ze  świetlic następujących szkół podstawowych: SP nr 3, SP nr 6, SP nr 10, Sp. Nr 11 i SP nr 14.

Nad przebiegiem konkursu czuwało pięcioosobowe jury, które po długich naradach nagrodziło prace przyznając miejsca:

I miejsce – świetlica ze Szkoły Podstawowej nr 6
II miejsce – świetlica ze Szkoły Podstawowej nr 14
III miejsce – świetlica ze Szkoły Podstawowej nr 11
Wyróżnienie – świetlica ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 10

Serdecznie gratuluję zwycięzcom! Dziękuję za udział wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszam na kolejne.

H. Nowicka