Dnia 11.01.2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy z języka niemieckiego  pn. „Jeden z dziesięciu”. Dziesiątka kandydatów z klas VII oraz VIII została wyłoniona poprzez uwzględnienie najwyższych średnich ocen wśród chętnych osób. Uczestnikami konkursu z klas VII byli: Patrycja Kilimar oraz Hanna Służeńko z klasy 7a, Zofia Załucka, Mikołaj Łaszkiewicz oraz Julia Łaszkiewicz z klasy 7b, Magda Drankiewicz, Magda Mazurkiewicz oraz Hanna Chrośniak z klasy 7c a także Julia Granis i Hanna Solińska z klasy 7e.   Z klas ósmych uczestnikami konkursu byli następujący uczniowie: Aleksandra Murawska, Wiktor Subotkiewicz oraz Patryk Heinze z klasy 8a, Szymon Masny, Jakub Więcek oraz Mateusz Więcek z klasy 8b, Hanna Kozdraś, Oliwia Paterek oraz Iga Zaremba z klasy 8c a także Natasza Zawadzka z klasy 8d.
          Konkurs składał się z III rund. W pierwszej rundzie każdy z uczestników otrzymał po 2 pytania i udzielał na nie odpowiedzi. Przy błędnej odpowiedzi tracił jedną z 3 posiadanych szans. W drugiej rundzie uczestnicy typowali się wzajemnie i trzech najlepszych przeszło do finału. W trzeciej, finałowej rundzie o pierwsze miejsce w klasie VII walczyli: Patrycja Kilimar, Hanna Służeńko oraz Mikołaj Łaszkiewicz, natomiast w klasie VIII: Hanna Kozdraś, Iga Zaremba oraz Patryk Heinze. Uczestnicy odpowiadali na pytania prowadzącego, mogli typować się wzajemnie lub brać pytania na siebie. Po emocjonującej rozgrywce „jeden z dziesięciu” został wybrany. W klasie VII został nim Mikołaj Łaszkiewicz, osiągając wynik 130 pkt., natomiast w klasie VIII Iga Zaremba z sumą 90 pkt. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom!

M. Łata, I. Nowak