W tym roku szkolnym Festiwal Nauki w Głogowie odbywał się od 5 do 7 października 2021 r.  Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było: „Od science fiction do Science”, hasłem rozwijające główne motto: “Nauka objaśnia świat, ale pogodzić z nim może jedynie sztuka” Bajki robotów, S. Lem. Nasza szkoła wzięła udział w festiwalu po raz dziewiąty. W marcu zostały przydzielone następujące wykłady i pokazy dla poszczególnych poziomów klas. We wrześniu natomiast nauczyciele otrzymali linki do zajęć.

Tematyka i linki do zajęć :
Klasy 1-3 – „Magia chemii dla najmłodszych”
Klasy 4 – „Jak żyć i jak się uczyć, żeby się nauczyć”
Klasy 5 ,,Inteligentna automatyzacja – roboty”
Klasy 6 – „Czy stres nas motywuje czy niszczy?”
Klasy 7 – „Tlen cząsteczka, która zmieniła świat”

Klasy 8 – „Leki kontra suplementy diety – wybieraj świadomie”

Wszystkie linki można było włączyć klasom w dogodnym dla siebie terminie. Jedynie klasy czwarte musiały trzymać się podanego terminu 5.10.2021 r. (wtorek) godz. 11.00  ponieważ wykład emitowany były przez platformę teams. Korzystano również ze strony internetowej https://www.festiwal.wroc.pl

Frekwencja:
Klasy 3 – „Magia chemii dla najmłodszych” – 108 uczestników
Klasy 4 – „Czy stres nas motywuje czy niszczy?” – 17 uczniów
Klasy 5 – ,,Inteligentna automatyzacja – roboty” – 22 uczniów
oraz „100 rocznica urodzin Stanisława Lema” – 18 uczniów

W Dolnośląskim Festiwalu Nauki w roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 14 uczestniczyło 165 uczniów.

A. Leszczyńska

więcej zdjęć