W piątek 12 kwietnia uczniowie z I grupy świetlicowej udali się do Szkoły Podstawowej nr 10 na zajęcia przygotowane przez edukatorów z Centrum Mikołaja Kopernika.  Korzystając z wiedzy animatorów oraz atrakcji, które zostały przygotowane w ramach Naukobusu mieli możliwość poznawania tajników świata nauki. Pod czujnym okiem edukatorów uczniowie sprawdzali m. in. jak rozchodzi się dźwięk, jak powstaje film,  poznawali wewnętrzną budowę człowieka. Eksperymentalnie sprawdzali też sposób działania ludzkich zmysłów. Poza tym mieli do rozwiązania łamigłówki matematyczne.
Po zajęciach, korzystając z pięknej pogody, udaliśmy się na pobliski plac zabaw, na którym dzieci mogły  wspaniale się wyhasać, wybawić, wybiegać,  korzystając ze zjeżdżalni, ślizgawek, huśtawek, karuzeli, domków dziecięcych, zabawek wspinaczkowych.

H. Nowicka

więcej zdjęć…