Dnia 18.10.2022r. uczniowie klas 1A i 2C wzięli udział w wycieczce do Gospodarstwa agroturystycznego „Stara chata u Kowola” w miejscowości Kluczewo. Uczniowie spędzili aktywnie czas na zabawach na świeżym powietrzu w „Siedlisku dla dzieci”. Do dyspozycji mieli zabawki tj. drewniane wózki oraz małe powozy „jak za dawnych lat”. Dzieci miały również możliwość opieki nad zwierzętami mieszkającymi na terenie gospodarstwa – królikami i kozami. Kolejną atrakcją czekającą na uczniów była przejażdżka w przyczepie ciągnika a następnie pieczenie kiełbasek nad ogniskiem. Uczniowie dowiedzieli się również jak wykonać swojskie, naturalne masło. Następnie dzieci odwiedziły wujka Krzysia, który zabrał nas do kuźni i opowiedział o pracy kowala, pokazał jak wykuwa podkowy. Na koniec wycieczki dzieci miały okazję zakupić pamiątki.

J. Obrębska, K. Wągiel. H. Nowicka