24 października uczniowie klas 4a, 5b, 6b wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę w region Masywu Śnieżnika. Głównym celem było zwiedzenie jednej z piękniejszych jaskiń – Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. W czasie podróży pani przewodnik opowiadała ciekawostki o okolicznych górach, twierdzach i innych atrakcjach regionu. Podczas zwiedzania Jaskini Niedźwiedziej przewodnicy opowiadali jak powstała, kto w niej mieszkał. Jaskinia zachwyciła urokiem podziemnych korytarzy wypełnionych stalaktytami oraz szczątkami prastarych zwierząt. Niesamowitym przeżyciem był pokaz świateł i muzyki w komnacie pałacowej. Kolejnym punktem był spacer po Arboretum w Lądku Zdroju. Pani przewodnik ciekawie przedstawiła losy księżnej Marianny Ormiańskiej. W pięknej, jesiennej scenerii grupa wspięła się pod górę. Nie było łatwo, ale uczniowie zdobyli szczyt – Trojak w Górach Złotych. To była udana wycieczka! Wszyscy czekają na kolejną wyprawę.

A. Dyk