6 czerwca  uczniowie klasy 2b i 3b wybrali się na wycieczkę do Parku Wrocławskiego w Lubinie. Wspaniałą atrakcją okazał się przejazd pociągiem. Celem wyjazdu było poznanie trybu życia zwierząt w mini zoo i różnych gatunków ptaków. Na początku dzieci obserwowały ptaki, wśród których można było spotkać różnobarwne bażanty i pawie, ptaki leśne i polne, a także bociany białe i czarne oraz ptaki drapieżne – bielika i orła stepowego. Następnie uczniowie wędrowali szlakiem dinozaurów. Zobaczyli kilkanaście figur tych stworzeń, które mieszkały na ziemi miliony lat temu. Ich wielkość do dziś robi niesamowite wrażenie!
W mini zoo obserwowali: kozy, owce, kury, a także króliki. Przyjazne zwierzęta podchodziły do dzieci, wzbudzając szczególną sympatię. Na zmęczonych wędrowaniem uczniów czekała już strefa rekreacji, w  której wspólnie korzystali z licznych urządzeń do zabaw. Na zakończenie wszyscy we wspaniałych humorach udali się na smakowite naleśniki. Wycieczka była bardzo udana i na pewno długo jeszcze będzie wspominana przejażdżka pociągiem!

A. Urbaniak, M. Jabłońska – Szewców, A. Kuberska

Więcej zdjęć…