W październiku uczniowie z II i IV grupy świetlicowej wybrali się do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Wesołe Ranczo” w miejscowości Niechłód. Z doskonałymi humorami wyruszyliśmy w drogę. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi. Na miejscu uczniowie mieli zapewnione mnóstwo atrakcji miedzy innymi: zwiedzanie gospodarstwa, karmienie i głaskanie zwierząt, zabawy w stodole na miękkiej słomie, placu zabaw. Dzieci dowiedziały się skąd się wzięły ziemniaki, kto je sprowadził i w jaki sposób wykorzystuje się je  w kuchni. Doskonale poradziły sobie z wykopywaniem i zbieraniem ziemniaków.  Na koniec zostaliśmy poczęstowani bułkami z pyszną kiełbasą ze świniobicia oraz czekoladowym ciastem domowego wypieku. Pobyt w  gospodarstwie dostarczył wszystkim wiele wrażeń. Po takim popołudniu pełnym atrakcji dzieci wróciły do domów szczęśliwe, ale zmęczone.

M. Fila