21.09.2023 R. uczniowie z I, III, i V grupy świetlicowej wybrali się do Gospodarstwa Agroturystycznego “Wesołe Ranczo” w miejscowości Niechłód. Z przepiękną pogodą i doskonałymi humorami wyruszyliśmy w drogę. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość karmienia zwierząt oraz bliskiego kontaktu z nimi. Chętnie głaskały i przytulały wszystkie zwierzęta. Dzieci dowiedziały się również skąd się wzięły ziemniaki, kto je sprowadził i w jaki sposób wykorzystuje się je  w kuchni. Doskonale poradziły sobie z wykopywaniem i zbieraniem ziemniaków. Wspaniałą atrakcją były zabawy w stodole na miękkiej słomie. Zostaliśmy także poczęstowani bułkami z pyszną kiełbasą ze świniobicia oraz czekoladowym ciastem domowego wypieku. Pobyt w  gospodarstwie dostarczył wszystkim wiele wrażeń. To był wspaniale spędzony czas!

H. Nowicka