W dniach 10 – 12.05.2023 r. uczniowie klas: Vb, VIIa, VIIb, VIIIa uczestniczyli w wycieczce do stolicy. Poznaliśmy Warszawę, najważniejsze miejsca związane z historią, kulturą i dziedzictwem narodowym. Zachwycił nas Zamek Królewski, Krakowskie Przedmieście wraz z pałacem prezydenckim, Stare Miasto z Syrenką oraz miejsca, które znamy z literatury, lekcji j. polskiego i historii. Do takich zaliczymy Pawiak – miejsce martyrologii Polaków oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Oglądaliśmy honorową zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na wszystkich wielkie wrażenie zrobił Stadion Narodowy. Mieliśmy okazję wykonać szereg doświadczeń w Centrum Nauki Kopernik. Prawdziwym rarytasem był spacer po Łazienkach Królewskich, tradycyjnie przy pomniku Fryderyka Chopina zrobiliśmy sobie zdjęcia. Udaliśmy się również do Wilanowa i podziwialiśmy rezydencję króla Jana III Sobieskiego. Tu również podziwialiśmy ogrody w stylu angielskim i francuskim. Warszawa jest piękna!
Z bagażem wspomnień, które towarzyszyć nam będą jeszcze długo, powróciliśmy do naszego miasta. Wycieczkę zorganizowały p. K. Kowalska i p. B. Wolanin.

K. Kowalska