W środę 23 marca, dzieci z I grupy świetlicowej, wzięły udział w warsztatach matematycznych z wykorzystaniem Kart Grabowskiego oraz Bączka matematycznego. Celem warsztatów było kształtowania umiejętności rachunkowych: dodawania i odejmowania,  a także logicznego myślenia właśnie z wykorzystaniem, niepozornych wydawałoby się, kart. Na początek postanowiliśmy przetestować karty „Dodawanie i odejmowanie”. Karty te spotkały się z pełną akceptacją dzieci. Nawet uczniowie, którzy nie potrafili sprawnie liczyć, dzięki intuicyjnym grafikom na kartach, bardzo dobrze radzili sobie z porównywaniem wartości liczbowych. Następnym elementem przez nas przetestowanym był Bączek matematyczny.  niewątpliwie okazał się hitem. Nie wszyscy od razu poradzili sobie z tym manualnym zadaniem, lecz przy odrobinie pomocy, każdy zaznał również odrobinę radości. Podrzucanie i liczenie pierścieni to świetna zabawa. Nakładanie pierścieni na wirującego bączka wymagało skupienia i precyzji. Jesteśmy przekonani, że bączek będzie pomagał w ćwiczeniu i rozwijaniu małej motoryki oraz w koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Tym razem, podczas warsztatów nie było przegranych. Wszyscy byli zwycięzcami, co doskonale potwierdzały spontaniczne wybuchy radości. Bez wątpienia – wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania.

H. Nowicka