W tym roku po raz pierwszy zarówno w kategorii „biblista junior” jak i „młody biblista” udział wzięli uczniowie naszej szkoły.  W kategorii młody biblista, Jagoda Stachowiak, a w kategorii biblista juniorOlimpia Latosińska. Finał konkursu odbył się Instytucie Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze. W pierwszej części uczniowie mieli do wykonania test pisemny. W drugiej części odpowiadali na losowo wybrane pytania.
W jury konkursu zasiadali przedstawiciele lubuskiego kuratorium, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej. Honorowym gościem finałowej gali był Ksiądz Biskup Senior Paweł Socha. Finalistką tegorocznej edycji została Olimpia Latosińska z klasy V, natomiast Jagoda Stachowiak uczennica klasy VIII w swojej kategorii otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom wysokiej lokaty w konkursie i do zobaczenia za rok w kolejnej – VIII edycji.

J. Wilk