SONY DSC

 

17 października 2023 r. w naszej szkole odbyło się Uroczyste Ślubowanie i Pasowanie PierwszoklasistówPani Dyrektor szkoły gorąco powitała nauczycieli, a szczególnie serdecznie uczniów z klas pierwszych. Najpierw pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności. W odświętnych strojach, na pięknie udekorowanym holu błysnęli swoim talentem. Wykazali się różnymi umiejętnościami. Pięknie zaśpiewali piosenki. Aktorsko recytowali wierszyki. Dzieci udowodniły, że są gotowe, aby przyjąć je do grona uczniowskiego.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Małgorzata Jabłońska – Szewców dokonała symbolicznego pasowania naszych pierwszaków  na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych.
Z tej okazji wszystkim uczniom klas pierwszych, Rada Rodziców ufundowała książki, a Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Monika Gruszka przepięknie wygłosiła wiersz dla naszych pierwszaków. Do życzeń dołączyli się również rodzice, którzy obdarowali swoje pociechy prezentami.  Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

P. Sobczyk