29 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod okiem Pani Aleksandry Jaślar oraz Pani Agnieszki Dyk przygotowali uroczysty apel. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie Ustawa Rządowa. Nasza Konstytucja była owocem Sejmu Wielkiego( 1788-1792), który po I rozbiorze podjął próbę naprawy państwa. Majowa Konstytucja znosiła liberum veto, wolną elekcję, gwarantowała tolerancje religijną, pozbawiła szlachtę praw najwyższej zwierzchności, a chłopów brała w obronę prawa.
Uroczystość oficjalnie rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Jabłońska – Szewców, która zachęcała wszystkich do prezentowania postawy patriotycznej. Uczniowie klasy VId swoim przedstawieniem przypomnieli atmosferę tamtych czasów. Solistki przy akompaniamencie muzycznym odśpiewały pieśń „Jest takie miejsce, taki kraj”. Dziewczęta z klas piątych przedstawiły taniec z szarfami, a najmłodsi uczniowie z klasy IIIb zaśpiewali utwór pt. “Mazurek 3 Maja”. Wszystkim życzymy udanej majówki oraz zachęcamy do wywieszenia flagi.

A. Dyk

Więcej zdjęć