26 Listopada 2022 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyła się XIII edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy  Twórców Głogowskich, którego organizatorem  było Głogowskie Stowarzyszenie Literackie oraz Biblioteka Pedagogiczna PCPPPiDN w Głogowie. Tego dnia w konkursowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych powiatu głogowskiego.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIIa, przygotowani przez panią Martę Bartkowiak: Olga Plewko, Paulina Pawłowska, Stanisław Adamczak, Jan Rzeźnicki  oraz uczennica klasy VIIb – Urszula Gruszka,  którą do konkursu przygotowała pani Krystyna Kowalska. Wszyscy recytatorzy zaprezentowali się bardzo pięknie. Jest nam niezmiernie miło, powiadomić, iż Jan Rzeźnicki zajął w konkursie III  miejsce, a Paulina Pawłowska-wyróżnienie. Wszystkim uczniom gratulujemy udanego występu.

M.  Bartkowiak