Dnia 7 maja  2024 r. uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę w Głogowie. Głównym celem warsztatów było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzania wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej. Tematem zajęć technicznych była skrzynka z drewna, którą dzieci wykonały samodzielnie. Po przybiciu gwoździ i połączeniu drewnianych elementów, uczniowie przystąpili do malowania. Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie i ozdobili według własnego pomysłu. Za wykonane zadania uczniowie otrzymali sadzonki szałwii błyszczącej, które posadzimy, żeby ozdobiły teren zieleni przy szkole.
B. Chrzanowska