28.04.2023 r. w MOK-u odbył się POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O SZYMBORSKIEJ. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Urszula Gruszka – kl. VIIb, Hanna Krawiec – kl. VIIIe oraz Maja Sierżant z kl. VIIIc. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy, zainteresowanie uczniów noblistką, rozbudzanie zainteresowań poezją i biografią twórców polskiej literatury, wspieranie uzdolnień i kreatywności uczniów, dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. Turniej odbywa się w dwóch rundach. W pierwszej rundzie uczniowie odpowiadali na pytania w wylosowanej kolejności, po czym drużyna, która odpowiedziała dobrze, wyznaczała kolejny zespół lub brała pytania na siebie. Drużyna naszej szkoły zajęła w turnieju II m-ce. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody od organizatora. Drużynę do konkursu przygotowała Krystyna Kowalska – nauczycielka j. polskiego.

Zwyciężczyniom GRATULUJEMY!

K. Kowalska