Dnia 12.11.2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Mistrz pięknego czytania”.  Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wylosowanego tekstu, a trzyosobowa komisja oceniała czytane treści pod kątem poprawności, wyrazistości, intonacji oraz interpretacji. Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej, budzenie zainteresowań wartościową literaturą, kształtowanie zdolności pięknego czytania, stworzenie możliwości zaprezentowania własnych umiejętności, a także naukę zdrowej rywalizacji pomiędzy uczniami. Laureatami zostały następujące osoby:
Klasy czwarte:
I miejsce – Hanna Orłowska z klasy 4a
II miejsce – Filip Szot z klasy 4b
Klasy piąte:
I miejsce – Jan Pajkowski z klasy 5b
II miejsce – Cezary Piszcz z klasy 5b , Szymon Komperda z klasy 5a
III miejsce – Adam Swół z klasy 5a
Wyróżnienie – Filip Mazurkiewicz z klasy 5c
Klasy szóste:
I miejsce – Apolonia Binkowska z klasy 6a
II miejsce – Hanna Żybura z klasy 6a, Zuzanna Hałkiewicz z klasy 6b
III miejsce – Piotr Molski z klasy 6c
Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! Konkurs zorganizowały Panie: A. Dyk i A. Jaślar.
A. Jaślar