W październiku 2023 r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy pt. „Znam przygody Kubusia Puchatka”. Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania uczniów twórczością Alana Aleksandra Milne oraz rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Do konkursu przystąpili chętni uczniowie z klas drugich i trzecich, którzy rozwiązywali test składający się z pytań zamkniętych i otwartych. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat przygód książkowego misia. Wszyscy zawodnicy byli świetnie przygotowani i doskonale poradzili sobie z zadaniami.  Konkurs wiedzy wygrali:

Klasy drugie
1 miejsce – Szymon Drankiewicz z klasy 2B
2 miejsce – Zofia Pilch z klasy 2A i Milena Sobczak z klasy 2B
3 miejsce – Aleksander Sołtys z klasy 2A

Klasy trzecie:
1 miejsce – Michał Juźwiak z klasy 3B
2 miejsce – Maciej Baumann z klasy 3B
3 miejsce – Jagna Czykirska z klasy 3B

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Konkurs przygotowały i przeprowadziły Joanna Donaj i Żaneta Ścisłowska.

Ż. Ścisłowska