W dniu 8.05.2024 r. na obiektach sportowych naszej szkoły odbyły się Finały Powiatowe w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Uczestniczyło w nich  w sumie 10 reprezentacji Szkół Podstawowych miasta Głogowa. W  skład  Czwórboju LA wchodzą następujące konkurencje: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłką palantową, bieg na 600m (dz), 1000m (chł). Drużyny są sześcioosobowe. Punktuje pięciu najlepszych. Wyniki są przeliczane na punkty wg. tabel wielobojowych.
Imprezę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły: Alicja Sanojca, Elżbieta Hapel, Sławomir Domagała i Dariusz Bartkowiak.
Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła II miejsce z wynikiem 846 pkt. Zwyciężyła    Szkoła Podstawowa nr 10 z wynikiem 972 pkt. Barw naszej szkoły broniły: Ola Tarejło, Weronika Podgórska, Pola Tarnowska, Alicja Zioło, Zuzanna Hałkiewicz, Weronika Uptas.
Chłopcy  naszej szkoły zaliczyli także bardzo dobry występ zajmując II miejsce z wynikiem 833 pkt. Chłopcy  wystąpili w składzie: Wiktor Służenko, Wiktor Kochańczyk, Filip Piotrowski, Michał Drozd, Kornel Tarnowski  i Erwin Śliwka. Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 12 z wynikiem 881pkt. Najlepszymi w naszych zespołach byli: Pola Tarnowska – 189pkt. i Kornel Tarnowski – 189pkt. GRATULUJEMY!!!
Opiekunami naszych zespołów byli: Alicja Sanojca i Dariusz Bartkowiak.

D. Bartkowiak

więcej zdjęć