Uczniowie naszej szkoły  odnieśli sukcesy w  XI GŁOGOWSKIM KONKURSIE KALIGRAFII. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, którzy mają staranne pismo, poprawnie odtwarzają kształt liter oraz prawidłowo je łączą. Organizatorem konkursu od lat jest Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.
Celem konkursu było propagowanie idei pięknego pisania, rozpowszechnienie umiejętności kaligraficznych, uwrażliwienie na walory estetyczne odręcznego pisania, ćwiczenie cierpliwości i staranności oraz poczucia estetyki, zapoznanie z kulturą, historią, tradycją piśmiennictwa.

Uczniowie mieli zadanie:
-Wykonać inicjał pierwszej litery tekstu M jak Muzeum.

JURY – składające się z pracowników muzeum dokonało oceny prac konkursowych, biorąc pod uwagę następujące elementy: walory estetyczne, wykorzystanie różnych technik –  kolorowe pisaki, kredki, farby oraz pióro na atrament. Inicjał mógł zawierać ilustracje. Należało wykonać go na kartce w formacie nie mniejszym niż A4.

Dnia 15.12.2022r. uczniowie pod opieką nauczyciela udali się do Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie  na uroczystą galę wręczenia nagród. W gronie laureatów znaleźli się:

W kategorii IV – VI:

-I miejsce zajął Szymon Chliszczyk z kl.Va (opiekun p. M. Bartkowiak)
-II miejsce zajęła Natalia Mazurek z kl. Vb (opiekun p. K. Radziszewska – Janaś)
– III miejsce zajęła Hanna Mróz z kl. Vc (opiekun p. K. Kowalska)
– III miejsce zajęła Hanna Żybura z kl. Va (opiekun p. M. Bartkowiak)
– wyróżniona została również Ewa Gruszka z kl. VIa i Zuzanna Zawadzka z kl. Vc (opiekun p. M. Bartkowiak, p. K. Kowalska)

W kategorii klas VII – VIII:

-I miejsce zajęła Patrycja Kilimar z kl. VIIIa (opiekun p. K. Kowalska)
-II miejsce zajęła Olga Plewko z kl.VIIa (opiekun p. M. Bartkowiak)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczniowie wyróżnieni otrzymali dodatkowo zestawy upominkowe PIÓR PARKER. Uczniów do konkursu przygotowały p. M. Bartkowiak, p. K. Kowalska, K. Radziszewska – Janaś. Wszystkim laureatom GRATULUJEMY SUKCESÓW!

K. Kowalska