Szkoła Podstawowa Aslan w Głogowie już po raz szósty  była organizatorem  Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Człowiek to brzmi dumnie”, którego tematyka związana jest z prawami człowieka. Uczniowie biorący udział w konkursie pisali wiersze, których bohaterem jest człowiek wolny, szczęśliwy, spełniony, mogący dokonywać własnych wyborów i żyjący tak, jak chce jego serce lub taki, któremu te prawa odebrano. 21 grudnia 2022 r. w budynku Liceum Aslan nastąpiło podsumowanie konkursu. Na finał zostali zaproszeni wszyscy laureaci, którym szacowne jury, poświęciło wiele ciepłych słów. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczennic:

Apolonii Binkowskiej,  która w kategorii klas IV- VI zajęła III miejsce i Mai Bieni, która w kategorii klas VII-VIII zajęła miejsce II. Opiekę merytoryczną nad uczennicami sprawowała pani Marta Bartkowiak.

Jurorzy i organizatorzy konkursu podkreślali wysoki poziom wierszy wszystkich uczestników, bardzo dużą dojrzałość emocjonalną i wrażliwość autorów. Podczas spotkania licealiści z LO Aslan  pięknie recytowali wiersze laureatów. Apolonii i Mai gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M. Bartkowiak