“Nasza uczennica –  Liliana Kozdraś, jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w kolarstwie górskim w Polsce w swojej grupie wiekowej. Pierwsze sukcesy sportowe rozpoczęły się w wieku 10 lat po wstąpieniu do Szkółki Kolarskiej funkcjonującej przy naszej szkole.
Na swoim koncie ma dziesiątki startów w zawodach wojewódzkich, ogólnopolskich oraz spoza kraju. Liliana reprezentuje od ubiegłego roku Jeleniogórski Klub Kolarski. Zwieńczeniem ciężkiej pracy pod opieką trenera Piotra Bereźnickiego był złoty medal w Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB – Bike Maraton Bardo oraz srebrny medal w Pucharze Polski MTB XCO w Krynicy-Zdrój. W obecnym sezonie sportowym 3 krotnie zdobyła również złote medale w Ogólnopolskich wyścigach rowerowych Bike Maraton oraz stawała na podium na każdych edycjach Lig MTB XC Wałbrzyskich oraz Szkół Kolarskich MTB Dolnego Śląska. Liliana rozpoczynała swoją przygodę z rowerem W najbliższym czasie nie zwalnia tempa rozpoczynając treningi jesienno-zimowe do wyścigów przełajowych.”
G. Kruczek