Rozstrzygnięto XII Powiatowy Konkurs Literacki „Mój przyjaciel pies”, który organizowany był przez Szkołę Podstawową numer 12 w Głogowie. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt Cze – Ne – Ka. Polegał na opisaniu swoich przygód, wrażeń, wzruszeń i wszystkich emocji, których źródłem jest pies. Tegoroczna edycja miała hasło przewodnie „Pies terapeuta”, dlatego uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: proza i poezja. Mieli do wyboru napisać opowiadanie lub wiersz. Wśród uczniów nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły:

PROZA
– II m-ce – Zuzanna Kubacka z kl. VIIIa – opiekun Krystyna Kowalska
– III m-ce – Emilia Więcek z kl. VIc – opiekun Agnieszka Dyk
–  III m-ce – Hanna Żybura z kl. Va  – opiekun Marta Bartkowiak
– wyróżnienie – Maja Matczuk z kl. VIIa – opiekun Marta Bartkowiak

POEZJA
– II m-ce – Patrycja Kilimar z kl. VIIIa – opiekun Krystyna Kowalska

Uczennicom gratulujemy sukcesów!

K. Kowalska