24 maja 2024 r. został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny „Bohater książkowy, z którym się identyfikuję„ organizowany, przez Bibliotekę Pedagogiczną Powiatowego Centrum Poradnictwa Psychologiczno- Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli w Głogowe.

Celem konkursu było:

-rozwijanie kreatywności i wyobraźni uczniów,
-pogłębienia umiejętności manualnych, twórczych artystycznych,
-rozwijanie zainteresowań związanych z dziedzictwem kulturowym,
-propagowanie znajomości literatury,
-możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców,
-rozwijanie kreatywności oraz umiejętności plastycznych,
-promowanie podstawowych wartości jak dobro, sprawiedliwość, empatia, tolerancja i uczciwość.

 Wśród nagrodzonych prac znalazły się prace uczniów naszej szkoły:

II- miejsce dla Olimpii Latosińskiej z klasy 5c
III- miejsce dla Jakuba Sucheckiego z klasy 5c

 Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.  Prace uczniów stały się dekoracją na wystawie pokonkursowej w Bibliotece Pedagogicznej na Jedności Robotniczej 10 w Głogowie. Do konkursu przygotowała nauczyciel plastyki Agnieszka Czechowska.   Gratulujemy zwycięzcom!

A. Czechowska