Na przełomie kwietnia i maja 2024 r. w szkole zaplanowano TYDZIEŃ CZYTELNICZO – MEDIALNY, który poświęcony był pisarzowi, reportażyście, publicyście – Melchiorowi Wańkowiczowi. Na forum szkoły pojawiły się tablice z podstawowymi informacjami o pisarzu i jego dziełach. Na lekcjach j. polskiego i historii uczniowie klas VII i VIII poznawali biografię pisarza, odczytywali fragmenty “Szkiców spod Monte Cassino” oraz reportaż z cyklu “Tędy i owędy”. Młodsi uczniowie poznawali dzieła pisarza, kolorując okładki. Na lekcjach plastyki uczniowie klas VII wykonywali maki różnymi technikami plastycznymi. Tydzień stał się okazją do przeprowadzenia konkursu wiedzy poświęconego uczestnikowi bitwy o Monte Cassino, który wykorzystał tę wiedzę, pisząc swe największe dzieło o tym samym tytule. Konkurs wygrała Jagoda Stachowiak – uczennica klasy VIII b. Do działań włączono chętnych uczniów klas młodszych, którzy wykonali kwiaty – maki – kojarzące się ze wzgórzem Monte Cassino. Uczennica klasy VIII b – Patrycja Jakubowska – namalowała obraz “Monte Cassino”. Prace uczniów są ozdobą holu naszej szkoły. W ramach tygodnia przeprowadzono również szkolny konkurs “OMNIBUS”. Tydzień Czytelniczo – Medialny przygotowali nauczyciele ZESPOŁU HUMANISTYCZNEGO. Działania koordynowała K. Kowalska.

K. Kowalska

więcej zdjęć