Dziś w naszej szkole uczniowie z głogowskich szkół średnich, w ramach projektu „Health Fighters” biorący udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii przeprowadzili prelekcje na temat zaburzeń odżywiania.
Dużym problemem dzisiejszych czasów są wyidealizowane wzorce sylwetkowe w mass mediach. Przez to młodzież popada w kompleksy, które prowadzą do zaburzonego obrazu samego siebie. Projekt „Health Fighters” ma za zadanie promować walkę z chorobami o własne zdrowie oraz uświadamiać, że jest to poważny problem wśród młodego społeczeństwa.
Większość z nas kojarzy zaburzenia odżywiania przede wszystkim z ich fizycznym aspektem, jednak początki tych chorób mają swoje źródło i podstawę w ludzkiej psychice. Jednymi z takich chorób są anoreksja i bulimia, którym niejednokrotnie towarzyszy depresja, nerwica czy zaburzenia osobowości. Chcemy przekazać, że warto zawalczyć o siebie i o swoje zdrowie. Jesteśmy po to, aby wesprzeć każdą osobę w drodze do pokochania siebie” – to słowa Młodych Prelegentów.
W prelekcji klas wzięli udział uczniowie siódmych i ósmych klas.
P. Sobczyk