14 kwietnia został rozstrzygnięty  Powiatowy Konkurs Dekoratorski dla uczniów ze  świetlic szkolnych, pod hasłem „Wielkanocne wrota”. W konkursie wzięło udział  7 szkół podstawowych. Celem konkursu było popularyzowanie i kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, rozbudzenie kreatywności wśród uczniów, kształtowanie wyobraźni plastycznej uczniów poprzez tworzenie dekoracji rozwijanie umiejętności pracy w zespole oraz poznawanie i umiejętność wykorzystania różnorodnych technik w pracach plastycznych. Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników świetlic. Mamy nadzieję, że dzieci wraz ze swoimi wychowawcami dalej będą rozwijać plastyczną twórczość.

Po długich naradach sześcioosobowe jury konkursowe wybrało  zwycięskie prace.

I miejsce
Świetlica w Szkole Podstawowej  w Kotli i Świetlica w Szkole Podstawowej nr 14
II miejsce
Świetlica w Szkole Podstawowej nr 6 w Głogowie
III miejsce
Świetlica w Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie

 Wyróżnienia otrzymały następujące świetlice: Świetlica w Szkole Podstawowej ASLAN, Świetlica w Szkole Podstawowej nr 9 w Głogowie oraz Świetlica w Szkole Podstawowej nr 12. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie, zwycięzcom serdecznie gratuluję  i zapraszam do uczestnictwa w kolejnych konkursach.
H. Nowicka