9 listopada 2023 r. został rozstrzygnięty  Powiatowy Konkurs Dekoratorski dla uczniów ze  świetlic szkolnych, pod hasłem „Leśne wrota”. W konkursie wzięło udział  9 szkół podstawowych. Celem konkursu było rozbudzenie kreatywności wśród uczniów, kształtowanie wyobraźni plastycznej uczniów poprzez tworzenie dekoracji, rozwijanie umiejętności pracy w zespole oraz poznawanie i umiejętność wykorzystania różnorodnych technik w pracach plastycznych. Z przyjemnością oglądaliśmy bardzo ciekawe pomysły młodych uczestników świetlic. Po naradzie sześcioosobowe jury konkursowe wybrało  zwycięskie prace.

I miejsce – Świetlica w Szkole Podstawowej  w Jerzmanowej i Świetlica w Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie
II miejsce – Świetlica w Szkole Podstawowej nr 9 w Głogowie i Świetlica w Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie
III miejsce – Świetlica w Szkole Podstawowej nr 11 w Głogowie i Świetlica w Szkole Podstawowej nr 6 w Głogowie

Wyróżnienia otrzymały następujące świetlice: Świetlica w Szkole Podstawowej nr  12, 13 i ASLAN w Głogowie. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie, zwycięzcom serdecznie gratuluję  i zapraszam do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

H. Nowicka