21 maja uczniowie najbardziej zaangażowani w zbiórkę kasztanów, na zaproszenie  Nadleśnictwa „Kaczor” w Głobicach, pojechali na wycieczkę. W ramach podziękowania za zbiórkę kasztanów dzieci zapoznały się z rolą, jaką pełni leśniczy w środowisku leśnym, pogłębiły wiadomości na temat zwierząt żyjących w naszych lasach, dowiedziały się o niebezpieczeństwach, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Dzieci miały również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. Uczniowie spotkali się również ze strażakami z OSP Wronów. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły przyjrzeć się ciężkiej pracy strażaków, miały  możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali dzieciom wóz strażacki, oraz sprzęt ratowniczy. Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo – gaśniczych.  Atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków oraz wejście do wozu strażackiego. Największą radość dzieciom przysporzyła jednak kurtyna wodna, która stanowiła ochłodę w tak gorący dzień oraz zawody w celnym strącaniu pachołków wodą.  Ponadto dzieciom został zapewniony poczęstunek w formie kiełbaski z bułeczką, ciasteczek lodów i napoi chłodzących.  Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci. Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu.

H. Nowicka, M. Fila, M. Fila

Więcej zdjęć