Konkurs “Zostań Mistrzem Segregacji” skierowany jest do przedszkolaków i uczniów wszystkich placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Gminy Miejskiej Głogów. Konkurs obejmuje zbiórkę i segregację surowców wtórnych powstałych w gospodarstwach domowych takich jak małe elektroodpady, nakrętki plastikowe, makulatura, baterie, puszki aluminiowe. Celem konkursu jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży a przede wszystkim utrwalenie nawyku systematycznej zbiórki i segregacji odpadów, wiedzy o prawidłowym kwalifikowaniu odpadów do poszczególnych grup surowców wtórnych,
Dnia 12 września o godzinie 10.00 w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie odbyła się gala rozdania nagród laureatom konkursu ekologicznego „Zostań Mistrzem Segregacji” 2022/2023. W zbiórce surowców wtórnych w roku szkolnym 2022/2023 wyróżnili się:  Liliana Osińska, Kacper Rąpała, Maja Groszewska, Oliwia Młynarska, Natalia Mazurek, Kaja Ziobroniewicz, Zuzanna Bielawa, Tymoteusz Mazurkiewicz, Wit Świątkowski, Krzysztof Leszczyński, Tomasz Korościl, Arkadiusz Ścisłowski, Weronika Więcek, Wojciech Mazurkiewicz . GRATULUJEMY!!

A. Leszczyńska