Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. O święcie tej postaci pamiętały dzieci z I grupy świetlicowej. Każdy uczeń przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia na podstawie filmu „ Historia Pluszowego Misia, nauczyły się na pamięć wiersza „ Miś pluszowy”, wzięły udział dział w zabawie ruchowo-muzycznej “Jestem niedźwiadek”, prezentowały przyniesione przez siebie misie, kodowały misia z wykorzystaniem maty do kodowania i kolorowych kartoników. Dzień wcześniej dzieci wykonały pracę plastyczną z kolorowego papieru „ Miś” Dzień Pluszowego Misia w naszej świetlicy był pełen uśmiechu. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mam nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci.

H. Nowicka