Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać. W tym roku szkolnym  na uroczystym pasowaniu klasy pierwsze gościły w bibliotece 8 lutego. Był to dzień, na który uczniowie czekali z niecierpliwością.
Moment pasowania poprzedzony był lekcją biblioteczną, na której uczniowie  poznali godziny otwarcia biblioteki i dowiedzieli się jak należy się w niej zachowywać. Zostali poinformowani jakie są zasady wypożyczania  i oddawania książek oraz dowiedzieli się, w którym miejscu znajdują się książki przeznaczone dla nich. Omówiono jak należy dbać o książki.
W dniu pasowania uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów z Koła Przyjaciół Biblioteki. Pierwszoklasiści mieli okazję sprawdzić swoją znajomość baśni i bajek.  Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie, po którym każdy uczeń otrzymał książę Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza”. Na koniec dzieci mogły wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki do domu co uczyniły z ochotą. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Pasowanie przygotowały i przeprowadziły Panie: Joanna Donaj i Żaneta Ścisłowska.  

PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW DZIECI Z KLASY 1A

PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW DZIECI Z KLASY 1B

PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW DZIECI Z KLASY 1C