Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” to  inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.
Celem akcji jest promocja literatury i czytelnictwa oraz poszerzanie wiedzy na temat serca i propagowanie zdrowego stylu życia.
W naszej szkole również „Czytaliśmy z Sercem”.  29 września uczniowie klas 1-3  zebrali się na holu szkoły, gdzie uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki zaprezentowały scenkę związaną tematycznie z profilaktyką chorób serca  według scenariusza pani Małgorzaty Ficoń – pomysłodawczyni ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Następnie rozstrzygnięty został „Quiz z sercem”, przeprowadzony w klasach trzecich. Na koniec uczniowie z 3B zaśpiewali piosenkę „Lubimy czytać książki”. Na ten dzień przygotowana została tablica okolicznościowa  promująca wydarzenie. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na czerwono. Organizatorki akcji, Panie: Żaneta Ścisłowska, Joanna Donaj i Agnieszka Urbaniak mają nadzieję, że dzięki niej u uczniów  wzrośnie poczucie  odpowiedzialności za własne zdrowie.

J. Donaj