W dniu   7.02.2023 r.  w sali gimnastycznej NASZEJ SZKOŁY odbył się Turniej Szkół Podstawowych w minisiatkówce  chłopców o mistrzostwo miasta Głogowa w ramach Dolnośląskich Igrzysk Dzieci. W zawodach wzięła udział reprezentacja chłopców naszej szkoły, w składzie której zagrali: z rocznika 2010 – Krzysztof Leszczyński, Michał Wawrzyniak, Jan Rzeźnicki i z rocznika 2011 – Michał Drozd, Wiktor Służenko, Jakub Szczepański, Piotr Molski i Franciszek Szymakowski.  Nasza drużyna zdziesiątkowana chorobami podstawowych zawodników walczyła dzielnie lecz uległa po rozgrywce w tiebreku z drużynami SP-10, SP-7 i SP-6 w setach 1:2, a następnie przegrała  ze Szkołą Podstawową nr 12 – 0:2.

W całych zawodach triumfowała reprezentacja SP-10 przed SP-12 oraz SP-7. Czwarte miejsce zajęła SP-6 a piąte SP-14. Dwie czołowe drużyny awansowały do finału powiatowego.

Opiekunem reprezentacji naszej szkoły był nauczyciel w-f  Dariusz Bartkowiak. Imprezę zorganizowali i sędziowali  Panowie: Dariusz Bartkowiak i Sławomir Domagała. Przy stolikach sędziowskich zasiadali także uczniowie: Fabian Latosiński i Paweł Jaroszek.

D. Bartkowiak