W dniu 28 września 2023 roku  w Parku Południowym w Głogowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Organizatorami zawodów byli nauczyciele w-f  Szkoły Podstawowej nr 12. Udział w nich wzięły wszystkie Szkoły Podstawowe  naszego miasta oraz kilka szkół z gminy wiejskiej.
Trasa biegów była urozmaicona, biegła m in. bezdrożami i ścieżkami parkowymi. Dzieci ambitnie walczyły z przeciwnikami oraz z własnymi słabościami. Dziewczęta i chłopcy klas IV-VI biegali na dystansie 6×600 m. W wyniku przeprowadzonych biegów nasze dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy wywalczyli czwarte miejsce  w silnej stawce wielu reprezentacji szkół.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, okolicznościowe koszulki i dyplomy. Na podium stanęły drużyny:

Dziewczęta:

I miejsce –  SP-10
II miejsce –  SP – 14
III Miejsce – SP – Jerzmanowa

Chłopcy:

I miejsce –  SP-10
II miejsce –  SP – 12
III Miejsce – SP – Jerzmanowa

Składy naszych zespołów: Klasy IV-VI:  Pola Tarnowska, Hałkiewicz Zuzanna, Koszela Emilia, Tarejło Aleksandra, Uptas Weronika, Zioło Alicja, Igor Horyński, Wiktor Kochańczyk, Adrian Hanke, Aleksander Szyrner, Jakub Kantarowski, Kornel Tarnowski.

Reprezentanci szkół  klas VII-VIII biegali na  800 m. Nasze drużyny tej kategorii wiekowej walczyły dzielnie zajmując piąte miejsce w kat. dziewcząt i drugie w kategorii chłopców, a na podium stanęły sztafety następujących szkół:

Dziewczęta:

I miejsce –  SP-10
II miejsce –  SP – 7
III Miejsce – SP – 12

Chłopcy:

I miejsce –  SP-12
II miejsce –  SP – 14
III Miejsce – SP – 6

 

Składy naszych zespołów: Klasy VII-VIII: Bajer Kalina, Hanulak Lena, Pawlak Tola, Plewko Olga, Rodakiewicz Natalia, Stelmach Iga, Więcek Emilia, Julian Dylewski, Oliwier Mazurkiewicz, Aleksander Siwek, Franciszek Walczak, Michal Wawrzyniak, Mateusz Kasza.
Najlepsze drużyny otrzymały puchary, okolicznościowe koszulki i dyplomy. Opiekunami reprezentacji naszej szkoły byli nauczyciele w-f ; Alicja Sanojca, Elżbieta Hapel, Sławomir Domagała i Dariusz Bartkowiak.

D. Bartkowiak