W dniu 28 września 2022 roku  w Parku Południowym w Głogowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Organizatorami zawodów byli nauczyciele w-f  Szkoły Podstawowej nr 12. Udział w nich wzięły wszystkie Szkoły Podstawowe  naszego miasta oraz kilka szkół z powiatu głogowskiego.
Trasa biegów była urozmaicona, biegła m in. bezdrożami i ścieżkami parkowymi. Dzieci ambitnie walczyły z przeciwnikami oraz z własnymi słabościami. Dziewczęta
i chłopcy klas IV-VI biegali na dystansie 6 x 600 m. W wyniku przeprowadzonych biegów nasze dziewczęta zajęły szóste miejsce, a chłopcy wywalczyli drugie miejsce  w silnej stawce dwunastu reprezentacji szkół.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, okolicznościowe koszulki i dyplomy. Na podium stanęły drużyny:

       Dziewczęta:                                                    Chłopcy:

1. SP-10                                                                  1. SP-10
2. SP-12                                                                 2. SP-14
3. SP-Jerzmanowa                                               3. SP-12

 

Składy naszych zespołów: Klasy IV-VI: Lilianna Kozdraś, Iga Stelmach, Tola Pawlak, Zuzanna Hałkiewicz, Natalia Mazurek, Ola Jachimecka.  Krzysztof Leszczyński, Aleksander Siwek, Franciszek Walczak, Oskar Naporowski, Michał Drozd, Wiktor Służeńko, Oliwier Leśniak.

Reprezentanci szkół  klas VII-VIII biegali na 600 – 800m. Nasze drużyny tej kategorii wiekowej walczyły dzielnie zajmując szóste miejsca tak w kat. dziewcząt jak i w kat. chłopców, a na podium stanęły sztafety następujących szkół:

Dziewczęta:                                                            Chłopcy:
1.  SP-Białołeka                                                              1. SP-12
2.  SP-10                                                                         2. SP-Jerzmanowa
3.  SP-6                                                                          3. SP-3

Składy naszych zespołów: Klasy VII-VIII: Wiktoria Młot, Patrycja Kilimar, Hania Służenko, Julia Pajkowska, Lena Doroszuk, Anna PiwieńM Oliwier Mazurkiewicz ,Paweł Jaroszek, Kamil Głuchowski, Fabian Latosiński, Jakub Szymkun, Szymon Drozd.  Najlepsze drużyny otrzymały puchary, okolicznościowe koszulki i dyplomy. Opiekunami reprezentacji naszej szkoły byli nauczyciele w-f: Alicja Sanojca i Dariusz Bartkowiak.

D. Bartkowiak