W dniu   28.02.2024 r.  w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie odbył się Turniej Szkół Podstawowych w minisiatkówce  chłopców o mistrzostwo miasta Głogowa w ramach Dolnośląskich Igrzysk Dzieci. W zawodach wzięła udział reprezentacja chłopców naszej szkoły, w składzie której zagrali: Michał Drozd, Wiktor Służenko, Jakub Szczepański, Piotr Molski, Franciszek Szymakowski, Igor Horyński, Wiktor Mirek, Igor Mazurkiewicz, Jakub Piwoński, Wiktor Kochańczyk i Julian Czykirski.  Nasza drużyna wygrała po rozgrywce w tiebreku z drużynami: SP-12 i Aslan w setach 2:1, a następnie walczyła dzielnie lecz uległa  Szkole Podstawowej nr 6 również w dodatkowym secie – 1:2.
W całych zawodach triumfowała reprezentacja SP-6 przed SP-14 oraz  SP-Aslan. Czwarte miejsce zajęła SP-12. Dwie czołowe drużyny awansowały do finału powiatowego.
        W Finale Powiatowym,  który  odbył  się  6  marca  w NASZEJ SZKOLE nasza drużyna przegrała mecz półfinałowy z rywalami z Białołęki w stosunku 2:1. W meczu  o 3 miejsce nasi chłopcy ulegli drużynie Szkoły Podstawowej nr 6 w stosunku 0:2 zajmując w całym turnieju IV miejsce.
Opiekunem reprezentacji naszej szkoły był nauczyciel w-f  Dariusz Bartkowiak. Imprezę zorganizowali i sędziowali Dariusz Bartkowiak i Sławomir Domagała. Przy stolikach sędziowskich zasiadali także uczniowie: Filip Piotrowski i Konrad Ignasiak.

D. Bartkowiak

WIĘCEJ ZDJĘĆ