6 grudnia, to szczególny dzień, wyczekiwany przez wszystkie dzieci, bo właśnie wtedy przez świat wędruje święty Mikołaj i obdarowuje wszystkich prezentami. Święty Mikołaj był i u nas w świetlicy szkolnej, powitaliśmy Go bardzo radośnie. Mikołaj zadawał dzieciom mnóstwo pytań dotyczących znajomości Jego legendy, ubioru i pochodzenia. Następnie Mikołaj przystąpił do wręczania uczniom prezentów, warunkiem otrzymania było zaśpiewanie piosenki, recytacja wiersza, odpowiedzi na pytania dotyczące tradycji świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z zadaniami poradzili sobie wyśmienicie. Na zakończenie dzieci zatańczyły z Mikołajem do piosenki „ A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna”.  To był naprawdę radosny dzień dla nas wszystkich. Święty Mikołaju bardzo Ci dziękujemy.

H. Nowicka