W V grupie świetlicowej – 6 grudnia odbyły się Mikołajki, które nie trwały tylko jeden dzień, a kilka. W tych dniach dzieci miały zapewnione mnóstwo atrakcji. W ramach świętowania Mikołajek,  dzieci poznały opowieści Mikołajkowe, rozmawiały o tradycjach mikołajkowych obchodzonych w ich domach i na świecie. W ramach tematycznego tygodnia uczniowie wykonali choinkę ze stożka, oklejając ją włóczką i przyozdabiając koralikami, a także renifera z talerzyków papierowych. Wykonywały również czapki mikołajkowe z kolorowego papieru, którymi później przyozdobiły salę. Uczniowie rozwiązywali zagadki,  rebusy, dyktando graficzne i quiz tematyczny. Były  to dni  pełne gier i zabaw o tematyce mikołajkowo-świątecznej np. bitwa na kulki. Słodki poczęstunek dla grupy uwieńczył ten radosny czas. Podczas zajęć dzieci słuchały i śpiewały świąteczne piosenki,  stwarzając świąteczny klimat.

Martyna Fila