Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada (jest to także dzień urodzin Walta Disney’a).

W naszej szkole dzień  ten obchodziliśmy w piątek 4 listopada. Chętne dzieci z klas I-III przebrały się w tym dniu za swoją  ulubioną postać. Bohaterowie różnych bajek pojawili się już od samego rana – spotkać je można było na zajęciach lekcyjnych, korytarzach, w bibliotece, w stołówce oraz świetlicy. Wśród nich można było podziwiać księżniczki, Myszkę Miki, Kubusia Puchatka, Czerwonego Kapturka, Pippi, rycerzy, wróżki i wiele innych bajkowych postaci. Dzieci mogły wykazać się znajomością bajek, tych znanych i mniej znanych rozwiązując zagadki, uzupełniając cytaty. Pracowały w swoich zespołach klasowych. Każdej klasie wykonano pamiątkową fotografię.

Dzień ten zorganizowały Panie: Agnieszka Urbaniak, Żaneta Ścisłowska i Joanna Donaj.

J. Donaj