5 października 2022 r., we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Biblioteką Pedagogiczną, w naszej szkole odbył się Konkurs Tabliczki Mnożenia dla klas IV. Konkurs odbył się  w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem tej akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Zachęcenie uczniów  do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Do konkursu przystąpiło po czterech uczniów z klasy 4a, 4b i 4c wybranych wcześniej w eliminacjach klasowych. Byli to: Konrad Adamczyk, Oliwia Koselarz, Nadia Bożko, Aleksander Szyrner z klasy 4a, Jan Pajkowski, Cezary Piszcz, Gabriela Waldera, Natalia Rozbejko  z klasy 4b oraz Mateusz Młynarczyk, Olimpia Latosińska, Dawid Świtalski, Antoni Kmieć z klasy 4c. Mistrzem tabliczki mnożenia wśród uczniów klas czwartych został Konrad Adamczyk ( kl. 4a), II miejsce zdobył Dawid Świtalski ( kl. 4c), III miejsce przypadło Janowi  Pajkowskiemu   kl. 4b).

Konkursowe zmagania wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, klas czwartych.

M. Jabłońska – Szewców, A. Urbaniak