W  NASZEJ SZKOLE  zadebiutowali Młodzi Bibliści W dniach 10-11 stycznia b.r. po raz pierwszy, w naszej szkole odbył się Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej ”Młody Biblista” oraz „Biblista Junior”.
Konkurs „Młody Biblista” skierowany był do uczniów klas VII-VIII natomiast „Biblista Junior” do klas IV-VI. Uczestnicy VII edycji konkursu mieli do przygotowania wybrane księgi Starego i Nowego Testamentu z Biblii Tysiąclecia V wydania. Z treścią Księgi Rut i Księgi Tobiasza zmierzyli się uczniowie klas VII-VIII, zaś uczniowie klas IV-VI  Ewangelii Św. Marka. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy religijnej a przede wszystkim zachęta do sięganie po lekturę Pisma Świętego oraz poznawanie rozmaitych losów biblijnych bohaterów. Uczniowie musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą ze znajomości ksiąg wskazanych, w konkursie. Pomimo niełatwego wyzwania w konkursach wzięła udział spora grupa uczniów, którzy wykazali się bogatą wiedzą ze znajomości Biblii. Konkurs biblijny w każdej z kategorii składa się z trzech etapów: etap szkolny, rejonowy. Konkurs wieńczy etap diecezjalny w którym zmierzą się najlepsi w konkursie uczniowie ze wszystkich szkół w diecezji.

Laureaci konkursu „Młody Biblista”
I miejsce: Urszula Gruszka
II miejsce: Jagoda Stachowiak
III miejsce: Aleksander Siwek

Laureaci konkursu „ Biblista Junior”
I miejsce: Olimpia Latosińska
II miejsce: Hanna Durka, ex aequo Marcin Zaorski

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy znajomości Pisma Świętego, natomiast laureatom życzymy zwycięstwa w kolejnych etapach.

J. Wilk