W dniach 14.11.-18.11.2022 r. uczniowie z klasy 2b oraz 3b spędzali miło czas na ,,Zielonej Szkole” w Przemkowie. Kiedy dotarliśmy na miejsce, zapoznaliśmy się z zasadami pobytu, urządziliśmy się w pokojach i wybraliśmy grupowych. Jedną z atrakcji podczas pobytu była wycieczka do rezerwatu ornitologicznego „Stawy Przemkowskie”. Poznaliśmy środowisko wodno-błotne, obserwowaliśmy ptactwo z wykorzystaniem sprzętu optycznego, przeszliśmy kładką dydaktyczną po użytku ekologicznym „Przemkowskie Bagno“, a także weszliśmy na wieżę widokową. Odwiedził nas Rycerz, zatem wzięliśmy udział w warsztatach rycerskich. Zapoznaliśmy się z życiem i zwyczajami średniowiecznymi,  z postacią rycerza (kim był, czym się zajmował, jak wyglądał), z postacią kata (kim był, czym się zajmował, jak wyglądał oraz prezentacja jego ,, warsztatu pracy”). Zaprezentowane zostały średniowieczne eksponaty: zbroi rycerskich, hełmów, broni itp. Wzięliśmy udział w średniowiecznych zabawach ruchowych (walka na miecze, konne wyścigi, strzelanie z łuku). Zdobywaliśmy wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Odbyły się ćwiczenia praktyczne z użyciem fantomu.
Doskonale bawiliśmy się na organizowanych dyskotekach. Prezentowaliśmy swoje talenty podczas prezentacji artystycznej „MAM TALENT”. Chętnie pracowaliśmy na zajęciach plastycznych. Bardzo podobały nam się warsztaty tkackie, podczas których mieliśmy okazję samodzielnie utkać kolorowy dywanik.
|Czas nam szybko upłynął i musieliśmy pożegnać się z ośrodkiem i miłymi nauczycielami, którzy przez cały pobyt organizowali nam czas. Będziemy miło wspominać chwile spędzone w Przemkowie.

Uczniowie klasy 2b i 3b z wychowawcami