13 grudnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wraz  z panią Martą Bartkowiak – koordynatorem Programu Zajęć Integracyjnych „Jesteśmy tacy sami” i panią pedagog – Alicją Pisowicz, odwiedzili koleżanki i kolegów z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie, by przekazać im prezenty mikołajkowe, o których zawartość dzieci same zadbały. W przyniesionych paczkach znalazły się misie, przybory szkolne, gry planszowe, słodycze i inne ciekawe niespodzianki. Taką akcję charytatywną pod nazwą „Każdy może zostać świętym Mikołajem” kontynuujemy od wielu lat.  Dzieci z SP-14 zobaczyły, jak mieszkają ich niepełnosprawni rówieśnicy w internacie, jak wyglądają ich pokoje, w których żyją na co dzień. Odwiedziły świetlicę, gdzie mieszkańcy internatu spędzają wolny czas. Najbardziej spodobała im się zjeżdżalnia, z której bardzo chętnie skorzystały. Spotkanie uświetnił świąteczny występ gospodarzy i słodki poczęstunek. Był to miło spędzony wieczór.

M. Bartkowiak